Ako študovať popri zamestnaní , akú školu si vyberiem

Autor: Štefan Dancák | 11.1.2014 o 22:50 | Karma článku: 4,54 | Prečítané:  1975x

Nie je ničím výnimočné a v dnešnej praxi je to dokonca normálne študovať Vysokú školu Externe, čo nám teda dáva možnosť venovať sa práci, či rodine. Je to však tak ? Keď sa pozriete na hociktorú Vysokú školu je riadená určitým študijným plánom, pre uchádzača, teda študenta daného ročníka. Znamená to, že školu síce denne nenavštevujete, ale musíte plniť školný plán, to znamená mať skúšky vtedy keď je termín vypísaný, a zbierať tak dostatočné množstvo kreditov na to, aby ste daný ročník na Vysokej škole ukončili.

Dnes však prichádzajú aj do módy zahraničné školy, ktoré majú úplne iný princíp fungovania. A však tieto školy sú určené skôr ľuďom ,,ktorí na to majú" Začať študovať je totiž krok, ktorí väčšina z Vás robí hlavne pre seba.  Zahraničné Vysoké  školy, či Univerzity prinášajú možnosť študovania titulov, Online. Čo to znamená ? Je to možnosť študovať po internete, vykonávať skúšky, zúčastňovať sa odborných seminárov. Žiaľ študovanie po internete Vám seminárnu prácu či záverečnú diplomovú prácu nenapíše, to už musíte urobiť Vy sami. Pri prehliadke stránok Zahraničných vysokých škôl a Univerzít som natrafil na školu LIGS UNIVERSITY , ktorá je pobočkou zahraničnej školy a sídli v Prahe. Študovanie na tejto Univerzite je možné aj v Slovenskom jazyku. Najčastejšie sa tam študujú tituly manažérskeho  zamerania ako sú MBA či DBA, pre ľudí na vysokých manažérskych postoch, alebo pre ľudí, ktorí majú záujem zvýšiť svoje vzdelanie. Študovať na školách podobného zamerania, ako je táto môžete kedykoľvek do roka, a nie ste viazaný dodržiavaním presne stanovených termínov skúšok, či seminárov. Škola myslí na svojich študentov, a práve preto je na Vás kedy sa Online prihlásite, a začnete pracovať na Vašom vzdelaní. Táto škola a podobne založené školy sú práve týmto výhodou pre ľudí, ktorí chcú študovať a však veľa času popri zamestnaní nemajú. Ak by ste sa rozhodli navštevovať takúto školu a mali záujem o štúdium, tak v každom prípade sa pripravte na to, že ako u Vysokých škôl na Slovensku ani v tých zahraničných to nie je zadarmo, a tak sa treba pripraviť na to, že školné sa na takejto škole platí. Platby školného po prieskume trhu ponúkajú zahraničné školy aj na splátky, čo pomáha opäť uchádzačom sa skôr rozhodnúť o takúto formu štúdia. Tí ktorí sa pre takýto spôsob nevedia rozhodnúť ponúka hore menovaná škola aj možnosť vyskúšania si online štúdia na jeden mesiac zadarmo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?